
| Product Info | |
| Type | Flush Mount Ceiling Light |
| Style | Quinn |
| Suggested Space Fit | Living Room |
| Suggested Room Size | 3-5㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Dimmable | No |
| Smart Enabled | No |
| Need Assembly | Yes |
| IP Rate | IP20 |
| Power Source | Hardwired |
| Power Info | |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Base | SMD |
| Number of Bulb | Three Color Change Led Strip Include |
| Voltage (V) | 110V-240V According To Your Country |
| Maximum Wattage(W) | 24W/36W |
| Product Material | |
| Primary Product Material | Metal + Acrylic |
| Fixture Product Material | Metal |
| Shade Product Material | Acrylic |
| Product Measurements & Weights | |
| Product Weight | 2kg/2.5kg |
| Chain/Cord Adjustable or Not | Yes |
| Size | See Image |
| Included Components | |
| 1* Ceiling Lamp | |
| Note | |
| Please kindly note that there may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. We appreciate your understanding In advance, we recommend that you'd better let a professional electrician install it | |
Inspiration
- This ceiling light utilizes high-quality metal and acrylic materials, both of which are corrosion- and moisture-resistant, providing you with a sturdy and durable lighting option.
- The unique design blends white and gold colors, combining simplicity with luxury. This unique color combination infuses the interior space with a chic ambiance.
- The geometric round shape of the fixture and the different levels of length design give the ceiling light a sense of fashion and artistry, presenting a charming combination of foundation and art.
- This lamp is suitable for living room, bedroom, dining room and study room. It not only meets the daily lighting needs, but also becomes one of the focal points of interior decoration, creating a sophisticated and cozy atmosphere.