| Description | |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Wood |
| Number of Lights | 1 |
| Style | Modern |
| Material | Wood, Acrylic |
| Lamp Shade Material | Wood, Acrylic |
| Fixture Type | Wall Lamp |
| Occasion | Toilet /bathroom/ vanity mirror /cabinet |
| Bulb Type | Built-in LED |
| Wattage | 10W |
| Lumen | 1000lm |
| Integrated LED | Yes |
| Connection Type | Hardwired |
| Dimensions | |
| Fixture Width | 23.62"/60CM |
| Fixture Height | 2.95"/7.5CM |


