| Specification | |
| Type | Outdoor wall lamp |
| Style | Edge |
| Proposed room | Garden; Living Room |
| Suggested room size | 10-15㎡ |
| Indoor use - or outdoor use | indoor use and outside |
| Dimmable | Have dimmable version |
| Intelligent Enabled | No |
| Assembly required | Yes |
| IP Ratings | IP65 |
| Power source | Hardwired |
| Light bulb information | |
| Includes light bulb | Yes |
| Light bulb type | LED |
| Light bulb socket | SMD |
| Number of bulbs | LED light strip white/warm white/dimmable LED included |
| Voltage (V) | 220V |
| Maximum Wattage (W) | 9W/10W/13W |
| Material | |
| Primary material | Metal+Acrylic |
| Bracket material | Metal |
| Material of the umbrella | Acrylic |
| Weights & Dimensions | |
| Product Weight | 1.2kg/1.7kg/2.3kg/2.8kg/3.4kg/4.2kg/5.8kg/6.5kg/7kg |
| size | See pictures |
| Package contents | |
| 1*Outdoor wall lamp | |
| Note | |
| The size is measured manually, there will be an error of 1-3cm. Due to the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We thank you for your understanding in advance. We recommend that you better hire a professional electrician to install it | |