| Specification | |
| Type | Pendant light |
| Style | Byers |
| Proposed room | Dining room;Bar:Living room |
| Suggested room size | 5-10㎡ |
| indoor use - or outdoor use | Indoor use insert |
| Dimmable | No |
| Intelligent Enabled | No |
| Assembly required | Yes |
| IP Ratings | IP20 |
| Power source | Hardwired |
| Lightbulb Information | |
| Bulb included | Yes |
| Lightbulb type | Led |
| Lightbulb base | E27 |
| Number of light bulbs | 1 pc. Warm White Bulb Included |
| Voltage (V) | 220V |
| Maximum Wattage (W) | 12W |
| Material | |
| Primary material | Polystyrene |
| Bracket material | Polystyrene |
| Material of the umbrella | Polystyrene |
| Weights & Dimensions | |
| Product Weight | 2kg |
| Chain/cord adjustable or not |
Adjustable during installation
|
| size | See pictures |
| Package contents | |
| 1*Pendant light set | |
| Note | |
| The size is measured manually, there will be an error of 1-3cm. Due to the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We thank you for your understanding in advance. We recommend that you better hire a professional electrician to install it. | |